ערוץ הגיימינג מציג את אליפות ישראל בספורט אלקטרוני 2021

PES2021

אליפות ישראל וגביע הגיימינג שיתקיים ב12.8 בבית מילר שבחיפה, הפרס למקום הראשון הוא לייצג את ישראל באליפות העולם למדינות IeSF שמתקיימת השנה באילת

על המשחק

פרו אבולושן סוקר (באנגלית: Pro Evolution Soccer, או PES; באסיה: Winning Eleven) היא סדרת משחקי וידאו למחשב האישי ולקונסולות משחק, העוסקת באימון ושליטה בקבוצות ונבחרות כדורגל. חברת Konami האמריקנית-יפנית השיקה את המשחק לראשונה בשנת 1996, ומאז משווקת בכל שנה גרסה חדשה ומעודכנת עם חידושים ושיפורים.

המשחק מתאפיין בגרפיקה באיכות גבוהה המקנה למשחק ריאליסטיות גבוהה במיוחד. בשל כך הוא הפך לאחד המשחקים הנמכרים והפופולריים בעולם בתחום הספורט, יחד עם מתחרתה FIFA המשווקת על ידי חברת EA Sports.

השחקנים יכולים לבחור לשחק עם נבחרות לאומיות או עם קבוצות מהליגות הבכירות ומליגת האלופות. שחקנים מכל העולם יכולים לשחק אחד נגד השני דרך רשת האינטרנט במשחק רשת. בשל הפופולריות של המשחק, לעיתים נערכים תחרויות מרובות משתתפים מבין חובבי המשחק.

בגרסאות האחרונות של המשחק הוסיפו המתכנתים צבע ואנושיות לקהל, שחקנים עם הבעות פנים ותנועה מציאותית של השחקנים. כמו כן גם שופרה יכולת השליטה של השחקן, כך שהבקעת שערים מחייבת ידע והבנת המשחק לעומק.

בגרסת 2014 נוספה למשחק קבוצת הכדורגל מכבי תל אביב, וכך הפכה לקבוצה הישראלית הראשונה שהופיעה במשחק, אך משנת 2017 אינה לוקחת בו חלק.